רעיונות מקוריים - שי לחג לעובד!


סקר קצר בלא מעט משרדים יגלה לנו כי רבים מהעובדים מעדיפים כסף או תווי קנייה. ולא כי מדובר במתנה כל כך נחשקת אלא פשוט כי רובם של העובדים לרוב לא מאמינים שהבוס שלהם "יקלע" לטעמם עם מתנה טובה יותר, ולכן בשבילם כסף תמיד עדיף. אבל אם בכל זאת בא לכם להפתיע את העובדים, ולהציע להם משהו מקורי ומיוחד, הנה כמה רעיונות מקוריים של  שי לחג לעובד.

האם ללכת על גימיק או על משהו פרקטי

המרשתת מלאה בהצעות שונות לגבי מתנות לחג. שהרי היום נהוג לתת שי לחג לעובד כמעט בכל הזדמנות, ובכל חג. מנהלי משאבי האנוש והרווחה בחברות השונות לא פעם שוברים את ראשם לגבי המתנה הנבחרת. שאלת השאלות היא כמובן האם לבחור בגימיק נחמד או פשוט ללכת על הפרקטי, שהוא לרוב קונבציונאלי ומוכר.

כאשר בוחרים בצד הפרקטי של שי לחג לעובד, למעשה מנסים לקלוע לטעם הכולל. הסברה היא שאם נבחר במשהו מאוד קונבנציונאלי עבור שולחנו של העובד או אפילו ביתו, הרי שלכל היותר הוא יתקע במגירה נשכחת, ומנהל משאבי האנוש והרווחה עשה את שלו.

אולם בחירה באותה מתנה מקורית לעובד, מאתגרת ככל שתהיה, ואולי לא תקלע לטעם הכולל, עדיין יכולה לזכות בהערכה רבה יותר מצד העובד.

שי לחג לעובד - גימיקים שאפשר לחשוב עליהם

בין הגימיקים השונים ניתן לחשוב על שי לחג לעובד המורכב מקופסת מגנטים המכילים משפטים מעצימים או לחילופין צמידים עם משפטי השראה. כוסות מדידה מעוצבות בצורה של בובות. ועוד... ועוד. ברור הוא כי צריך לנסות ולהתאים את אותה מתנה לעובד לאופי האנשים בחברה או במקום העבודה, לתחומי העניין שלהם וכן גם המגדר לפעמים משחק כאן תפקיד.

ישנן מתנות שהן לאו דווקא באות לידי ביטוי בחפץ כזה או אחר. לדוגמה מתנה לעובד יכולה להיות גם קנייה מרוכזת של כרטיסים לקולנוע, למסעדה או לספא.

מתנה שגם מתגמלת את העובד וגם את הארגון

אפשרות אחרת של מתנה מקורית לעובד יכולה להיות כזו  שתיתן ערך מוסף לעובד, ותצליח גם על הדרך לשפר את יכולותיו. יכולות שמהם ימשיך להנות האירגון. מתנות כאלו הם לדוגמה ערכות הדרכה, או מארזי הדרכה לסדנאות שונות. סדנאות אלו דואגות לפתח את יכולותיו של העובדה. סדנה יכולה להיות בנושא של תקשורת בינאישית או שירות לקוחות, לחילופין סדנה לניהול זמן ועוד.

שי לחג לעובד יכול להיות גם משחק קופסה, ואשר יחזיר את המקבל אותה במידה רבה לימים בהם אנשים נהגו לחלוק חוויות, ולשחק יחד עם כל בני המשפחה או החברים יחד. שהרי בעידן הדיגיטלי הנוכחי בו רובנו יושבים יחד וכל אחד בוהה במסך שלו, הבילוי החברתי הפך ללוקה בחסר גדול מאוד. לכן משחק חדש ויצירתי כזה המביא לידי ביטוי את אופיו ומעורבותו של כל אחד ואחד, יכול להפוך במהרה כל מפגש לחוויה מעצימה, מהנה ונעימה.

אז מתנה מקורית לעובד יכולה להיות גימיק, או קונבצניואלית. היא יכולה להיות פרקטית אבל לאו דווקא כחפץ פיזי. מה שבטוח נרצה שהיא תביא ערך מוסף למי שמקבל אותה, וכי הוא יפיק ממנה את המירב. כשהמטרה היא לגרום לעובד סיפוק. שהרי "עובד טוב הוא עובד מרוצה". ובמידה והארגון שלכם שייך לאותם חברות וארגונים הדוגלים בגישה זו המביאה לדאגה ולהשקעה ברווחת העובד, הרי שסביר להניח כי תיזכו מעובדיכם לציון גבוה על יחס אישי ועל הדאגה שהפגנתם כלפיהם בתקופת החגים.

בזכות עבודתנו עם ארגונים רבים בתהליכי ייעוץ ופיתוח ארגוני, סדנאות למנהלים, קורס מכירות, אנו ממליצים על ערכת "האופק היומי שלי!" כשי לעובדים, מתנה מקורית, או מתנה לעובדים ומנהלים. לפרטים נוספים ולהצעת מחיר אנא צרו קשר בלינק המצ"ב.