מאמרים


מאמרים מקצועיים לעיונך, אנו מזמינים אותך לפרסם תכנים לרווחת המבקרים באתר!

קלפים השלכתיים הם כלי עזר בידי המאמן על מנת לערוך את התרגילים הנכונים לקהל המשתתף באימון. כמובן שהמאמן בתהליכי אימון אישי יכול להשתמש גם בכלים אחרים במקביל אך הקלפים ההשלכתיים מגיעים ביחד עם מחברת העבודה ״להגשים!״ או עם ערכת "האופק היומי שלי" המציעה מתודה שלמה ומסודרת לתהליכי העצמה. מחברת העבודה ״להגשים!״ והמשחק "האופק היומי שלי" והקלפים המצורפים הם אחד מהכלים שהופכים את העבודה של המאמן לאפקטיבית יותר.

קרא עוד

כל מי שעוסק באימון אישי והנחיית קבוצות מכיר את הבעיה; אנשים רבים חיים על אוטומט ונותנים לנסיבות החיים להכתיב להם את סדר היום ומסלול החיים. לכולם יש חלומות אך רבים משאירים את החלומות בגדר דבר בלתי אפשרי ובלתי מושג. האתגר של כל מי שעוסק באימון אישי הוא ללמד את הקהל שיש לו שליטה על החיים שלו ובהחלט ניתן להגשים את החלומות.

קרא עוד

כאשר איננו מנהלים את הזמן נכון העניינים יכולים בקלות לצאת משליטה. אנו יכולים למצוא את עצמינו בסוף היום לא מבינים איך לא הספקנו כלום ולדחות הכול למחר. אם איננו מנהלים נכון את הזמן, אין סיבה שמחר יהיה שינוי… שוב נדחה את הדברים ליום שאחרי… זהו לא מצב שאתם רוצים להיות בו ובמיוחד לא אם אתם בעמדה ניהולית. אמנם נגעתי כאן בהיבט המקצועי אך בהחלט ניהול זמן נוגע גם לחיים האישיים ואפילו ישנו קשר הדדי בין השניים.

קרא עוד

הרבה פעמים במהלך הקריירה, או אפילו עוד הרבה לפני במהלך הלימודים, אתה צריך לעשות פרזנטציה הכוללת דיבור בפני קהל. זוהי יכולה להיות פרזנטציה לפני הכיתה במכללה המשפיעה בסופו של דבר על הציון שלך; זוהי יכולה להיות פרזנטציה לפני משקיעים אשר צריכים לקבל החלטה האם להשקיע בפרויקט שלך; זוהי יכולה להיות פרזנטציה עבור ההנהלה בחברה ואפילו פרזנטציה של מוצר בפני לקוח או קבוצת לקוחות. אני מציין זאת בשביל להזכיר לכם עד כמה חשוב להעביר את הפרזנטציה בצורה אפקטיבית. אין בכוונתי להלחיץ אתכם, אך שלא יהיה ספק, בדרך כלל הנסיבות בהן עושים פרזנטציה הם בהכרח בעלות השפעות כלכליות. אז איך עושים פרזנטציה אפקטיבית שמעבירה את המסר ומשיגה תוצאות?

קרא עוד

כל אחד יכול למכור, אבל זה מצריך קצת עבודה על כישורי המכירה. פשוט צריך להכיר את הטכניקה ולהתאמן. אל תחשבו שהשאלה "איך למכור?” מעסיקה רק מתחילים, גם מוכרים בעלי ניסיון שואלים את עצמם איך למכור. אך ההבדל הוא שהם מוסיפים תוספת קטנה ושואלים "איך למכור יותר?”. גם אם אתם אנשי מכירות מנוסים, באמצעות מחברת העבודה "למכור!” תוכל לשפר את כישורי המכירה שלך.

קרא עוד

מחברת העבודה "למכור!” נועדה להיות כלי שטח אשר נותן לך כלים מעשיים המלווים אותך בתהליך המכירה. מכירה מתבצעת באמצעות דיאלוג בוא צריך להבין את הצד השני ולדעת לנתח את התנהגותו. לאותו הדיאלוג ישנם שלבים וצריך לדעת איך ומתי לעבור משלב לשלב. מסיבה זו אתה צריך כלי עזר אשר ילווה אותך בכל השלבים ותמיד יהיה זמין. המחברת ״למכור!״ שמה את הדגש על הצד הפרקטי של הוצאת המכירה אל הפועל ומסייעת לך בדיאלוג המכירה. לצורך הנוחות המחברת מובילה אותך במודל בעל שש שלבים של תהליך המכירה – החל מהשלב של ההכנה למכירה ועד להצגת המוצר וסגירת המכירה.

קרא עוד

שאיפה היא להעניק שי לעובדים שהוא מוצר שיישאר אצל העובד למשך מספר רב של שנים. זיכרו כי מתנה שימושית לא רק תשמח את העובד שיקבל מוצר שהיה זקוק לו, אלא היא גם תזכיר לו את החברה בכל פעם שיעשה שימוש במוצר.

קרא עוד

ין ספק כי בעידן הדיגיטלי הנוכחי בו מעטים מבינינו יושבים יחד מבלי שכל אחד מאיתנו בוהה במסך שלו, הבילוי החברתי הפך ללוקה בחסר גדול מאוד. לכן משחק יצירתי המביא לידי ביטוי את אופיו ומעורבותו של כל אחד ואחד, יכול להפוך כל מפגש לחוויה מעצימה, מהנה ונעימה, כזו שבודאי תרצו לחזור עליה שוב, ואשר תחזיר אתכם במידה רבה לימים עברו בהם אנשים נהגו לחלוק חוויות.

קרא עוד

כדאי גם כשאתם מחפשים אחר רעיונות מקוריים עבור שי ליום המשפחה, שתחשבו גם על משהו שלא קונים כל יום, משהו מיוחד ומושקע. כי הכי כיף להרגיש שהשקיעו בנו והעניקו לנו משהו שלא היינו מעיזים לקנות לעצמנו. קחו לדוגמה את המחברות להצלחה של חברת משכוכית המהוות כלי מקצועי ללימוד, תרגול ויישום כשהכל מרוכז במחברת מעצימה, הארוזה במארז חגיגי ומהודר.

קרא עוד

סקר קצר בלא מעט משרדים יגלה לנו כי רבים מהעובדים מעדיפים כסף או תווי קנייה. ולא כי מדובר במתנה כל כך נחשקת אלא פשוט כי רובם של העובדים לרוב לא מאמינים שהבוס שלהם "יקלע" לטעמם עם מתנה טובה יותר, ולכן בשבילם כסף תמיד עדיף. אבל אם בכל זאת בא לכם להפתיע את העובדים, ולהציע להם משהו מקורי ומיוחד, הנה כמה רעיונות מקוריים של שי לחג לעובד.

קרא עוד

לפני שאתם עושים צעד כזה או אחר בבחירת קורס מכירות מתאים, חשוב מאוד שתקראו את המאמר הבא על מנת שתוכלו להתאים כל קורס מכירות אליכם ולא להפך. קורס מכירות מהנה ומוצלח!

קרא עוד

החלטנו להרים את הכפפה ולעשות לכם סדר אחת ולתמיד – כיצד בונים שירות לקוחות שיהפוך להיות בסופו של יום שירות מוכר.

קרא עוד